“Ман Сіті” і “Арсенал” зіграли вирішальний матч у всьому сезоні АПЛ

27 апреля 2023

Схоже на те,що багатомісячна гонитва між діючим чемпіоном Англії “Манчестер Сіті” і лідером майже протягом всієї дистанції АПЛ “Арсеналом” досягла своєї розв'язки.

Команди зійшлись одна проти одної в 33-му турі на “Етіхад” щоб провести вирішальний чемпіонський двобій.
Поціновувачі футболу та фани обох команд очікували битву, а вийшов нокаут вже в першому таймі.
Гвардіола легко і невимушено переграв свого колишнього асистента Артету. “Місцяни” не пішли одразу на штурм воріт суперника, а грали на його нервах, невимушено контролюючи м'яч і проводячі різкі контратаки.
Розгром почався вже на 7-й хвилині, коли подносювачем футбольного снаряду виступав норвежець Голанд, а забивав в прориві по центру оборони “Арсеналу” бельгієць де Брюйне. Він же зробив і гольовву подачу, якою головою замкнув Стоунз (45+1). Загалом в першому таймі господарі могли забити, як мінімум ще чотири вірних рази, однак переважно Голанду (тричі) дуже не щастило, або фантастично грав кіпер гостей Рамсдейл.
Псля перерви знову спрацювала зв'язка Голанд — де Брюйне (54), в якій ще раз забив 17-й номер “Ман Сіті”.
Стосовно “Арсенала”, то в нього майже нічого не виходило в атаці. Дуже пасивно провів всю гру Олександр Зінченко, а бразильські форварди “канонірів” Мартінеллі і Жезус були надійно закриті. Хвильоріз лондонців Парті замість креативу невдало бодався майже з усіма гравцями середини поля господарів, що нівелювало ефективність виходу “Арсеналу” з оборони до половини поля суперника.
З ендшпілі команди обмінялись голами (Холдінг, 86 — Голанд, 90+5) і завершили гру з перевагою манчестерських “місцян” у три м'ячі — 4:1. До речі взяття воріт Голандом (на фото) стало 33 у поточній першості і він встановив рекорд, який до цього належав ліверпульцю Салаху.
Гравці “Арсенала” залишала стадіон в Манчестері під пісню фанів “Сіті” яка майже дослівно переказувала сюжет в боротьбі за титул - “Як ви сподіваєтесь на чемпіонство, коли не можете перемогти найслабшу команду в лізі” (це про недавні 3:3 “Арсенала” вдома з “Саутгемптоном”).
І дійсно, тепер все залежить не від “канонірів” (75 очок), а від “Ман Сіті” (73). Залишилось всього 5 турів і за втраченими очками у команди Гвардіоли вже перевага в 4 пункти і набагато краща різниця забитих і пропущених голів +13. Звісно, що їх ще потрібно бути набрати, однак тих, хто в цьому сумнівається майже нема...
"Манчестер Сіті": Едерсон — Вокер, Діаш, Аканджі — Стоунз, Родрі — Б. Сілва, де Брюйне, Гюндоган (Марез, 72), Гріліш (Фоден, 87) — Голанд.
"Арсенал": Рамсдейл — Б. Вайт, Голдінг, Габріель, Зінченко — Едегор (Сміт-Роу, 71), Парті, Джака (Жоржиньйо, 60) — Сака (Нкетіа, 81), Жезус (Нельсон, 81), Мартінеллі (Троссар, 60).