"Атлетік" Більбао 40 років чекав цієї миті!

07 апреля 2024

"Атлетік" Більбао поклав край 40-річній трофейній посусі.

Найсильніший клуб з баскського регіону Іспанії переміг у Севільї по пенальті "Мальорку" 4:2 (основний і додатковий час - 1:1), вигравши свій 24-й Кубок Іспанії та перший трофей з 1984 року.
Незважаючи на те, що "Більбао" домінував у матчі з майже 70% володіння м’ячем, Дані Родрігес крутим ударом вивів острів'ян вперед на 21-й хвилині.
Сансет зрівняв рахунок на 50-й хвилині, післячого "Атлетік" взяв в облогу ворота "Мальорки".
Однак не зміг, у тому числі коли Вільямс влучив у штангу в додатковий час. Але "Мальорка" міцно трималася в обороні і була загрозою в контратаках, перш ніж, нарешті, поступилася в пенальтійній лотереї.
"Атлетик" нарешті відчув щастя перемоги, після того, як пережив роки душевного болю, програвши свої попередні шість поспіль фіналів Кубка Іспанії та фінал Ліги Європи "Атлетіко" Мадрид у 2012 році.
"Ми творили історію! Я давно про це мріяв. Я віддав усе за свою сім’ю, своїх друзів…", – сказав TVE емоційний найкращий гравець матчу Ніко Вільямс.
"Атлетік": Агірресабала — Де Маркос, Вівіан, Паредес, Берчіче (Лекуе, 105+1) — Де Галаррета, Прадос (Весга, 46) — І. Вільямс (Беренгер, 91), Сансет (Муніаїн, 91), Н. Вільямс — Гурусета (Р. Гарсія, 91).
"Мальорка": Грейф — Гонсалес, Вальєнт (Маффео, 91), Раїльйо, Копете (Настасич, 105+3), Лато (ван дер Гейден, 111) — Дардер (Морланес, 62), Кошта, Д. Родрігес (Радоньїч, 73) — Ларін (Санчес, 62), Мурікі.