Важка перемога над Мальтою очима Сергія Реброва

19 июня 2023

В третьому матчі відбору на Євро-2024 збірна України у досить непростому матчі перемогла в словацькій Трнаві Мальту.

Гра проти збірної,яка наразі займає лише 172-е місце в рейтингу ФІФА, зовсім не вийшла легкою прогулянкою. Навпаки мальтійці досить компанктно оборонялись і проводили досить організовані контрвипади.
По перерві Україна повинна була відкривати рахунок, однак м'яч на 52-й хвилині після удару з пенальті Андрія Ярмоленко влучив у поперечину.
Другий пенальті французський головний арбітр зустрічі Руді Буке призначив на 72-й хвилині. Його майстерно виконав Віктор Циганков — 1:0.
Україна: Трубін, Конопля, Кривцов, Забарний, Матвієнко (Миколенко, 46), Степаненко, Маліновський (Буяльський, 63), Ярмоленко (к) (Сидорчук, 81), Циганков (Сваток, 90+5), Судаков, Ванат (Довбик, 63).
Мальта: Бонелло (М. Греч, 45+3), З. Мускат, С. Борг (к), Ж. Борг, Мбонг (Дегабріеле, 87), Янкам, Гіллом'є, Теума (Д. Греч, 87), Камензулі, Джонс (Дімек, 61), Нвоко (Сатаріано, 46).
Після трьох поєдинків Україна набрала 6 очок і посідає друге місце. На першому після перемог у всіх чотирьох іграх Англія (в останньому матчу розгромила на своєму полі Північну Македонію — 7:0).
Головний тренер збірної України Сергій Ребров так оцінив звитягу над мальтійцями:
- Важко проводити три гри за 10 днів. Ми знали, що ця зустріч буде дуже важкою. Як і в минулому матчі, ми впевненіше провели другий тайм. Головним сьогодні було здобути три очки й рухатися далі.
Із такими командами нам дуже складно грати, бо в них дуже компактна оборона. Я розумів, що так буде, що в другому таймі ми будемо діяти краще, ніж у першому. Вони витрачали дуже багато сил, багато пресингували, тож у другій половині зустрічі з нашого боку була набагато краща гра. Я очікував на це. Ми завжди важко граємо проти такої насиченої оборони. Багато моментів ми створювали в другому таймі. Так, повинні були забивати більше. Знаю, що в Україні всі чекають на 5:0, 6:0, але зараз усі команди можуть оборонятися.
Оборонятися вміють усі. Так, Англія перемогла — 4:0, але вона забила швидкий гол. Без нього дуже складно. Зараз усі команди Європи вміють оборонятися. Мальта це продемонструвала в першому таймі.
Я не здивований, що вийшла така важка гра. Я не розумію, чому в Україні зараз усі вважають, що ми повинні вигравати з різницею у три-чотири м'ячі. Зараз остання гра, червень, коли для футболістів нормально знаходитися у відпустках. Вони дуже втомилися після сезону, і я вдячний їм за те, що ми додали в другому таймі, як це було й у попередньому матчі. Так, поки що не дуже виразно, але ми працюємо лише 10 днів. Не так просто не тільки пояснювати футболістам, а й утілити ідеї на полі. Коли вони втомлені — це дуже важко зробити.