Серійні переможці! “Ман Сіті” - новий володар Суперкубка Європи!

17 августа 2023

Цьогорічна гра за європейський Суперкубок тримала інтригу до останнього удару.

Про те, хто його виконав і приніс своїй команді історичну звитягу трохи пізніше.

Перший тайм поєдинку на заповненому вщерть стадіоні “Георгоса Караіскакіса” (33 000 місць) в Афінах здивував тим, що в ньому сильнішими виявились гравці і“Севільї”. Майстерний гол ударом головою виконав 26-річний мароканський форвард Юсеф Ен-Несірі (25).

Після перерви у перші п'ять хвилин іспанський клуб міг добити “Манчестер Сіті” однак в контратаках змарнував кілька дуже гарних нагод.

Діючий володар трофея Ліги чемпіонів зробив висновки, перебудувався і почав як удав тиснути на свого суперника. На 63-й хвилині після навісу Родрі головою зрівняв рахунок 21-річний вихованець академії “городян” Коул Палмер. Він взагалі провів весь матч на дуже високому рівні і був визнаний найкращим гравцем колегією УЄФА.

Основний і додатковий час завершився внічию — 1:1. А от у серії пенальті команди ритмічно забивали одна іншій до того, як схибив в завершальній п'ятій спробі серб Неманья Гудель. До нього, як виявилось, переможний удар виконав капітан “місцян” Кайл Вокер — 5:4! До цього він ніколи в своїй багатій на подіїї кар'єрі з точки не бив.

“Манчестер Сіті” (1-4-2-3-1): Едерсон — Вокер, Аканджі, Гвардіол, Аке — Ковачич, Родрі — Палмер (Альварес, 85), Фоден, Гріліш — Голанд.
“Севілья” (1-4-2-3-1): Буну — Навас (Монтіель, 83), Баде, Гудель, Акунья — Жордан, Ракітич — Окампос, Торрес (Хуанлу, 70), Ламела (Сусо, 90+3) — Ен-Несірі (Мір, 90+2).

“Манчестер Сіті” вперше в своїй історії виграв Суперкубок УЄФА і став 25-м клубом в Європі який цього досяг. 52-річний Пеп Гвардіола вчетверте завоював цей трофей. Раніше він двічі його брав з “Барселоною” і один раз з “Баварією”.

Суперкубок Європи став 4-м трофеєм, завойованим “Ман Сіті” в 2023-му році. До цього були виграні АПЛ, Кубок Англії і Ліга чемпіонів УЄФА. Може бути і п'ятий, якщо ця феноменальна команда зуміє перемогти в грудні в Саудівській Аравії на клубному чемпіонаті світу ФІФА.