Гра “Боавішта” - “Бенфіка” як символ збільшення компенсованого часу в Європі. Після 90-ї хвилини команди переграли ще 16!

16 августа 2023

Перші офіційні матчі в Англії, Іспанії, Франції, Португалії, Туреччині та інших країнах, показали, що компенсований час буде суттєво збільшений.

Поки рекордний показник гри після 90-ї хвилини, а це майже 16 хвилин зафіксований завдяки рішенню судівської бригади на чолі з Антоніо Номбре (на фото) в 1-му турі Прімейри в Порту. Там “Боавішта” в компенсований час забил і перемогла “Бенфіку” - 3:2 (Боженік, 55, 90+13, Бруно Лоуренсо, 90 - Ді Марія, 22, Рафа Сілва, 75).

Отже саме час розібратись, чому судді стали так багато компенсувати часу у матчах.

Як виявилось арбітри у всьому світі, отримали вказівки від законодавців гри точніше розраховувати час, втрачений на зупинки цього сезону, включаючи святкування голів, заміни, пошкодження гравців, вилучення та ВАР.

Ідея з високих чиновницьких кабінетів полягає в тому, щоб зменшити втрату часу та збільшити ефективний час матчів. Всесвітній керівний орган гри FIFA визнав успішним, те як компенсувався ігровий час на останньому чемпіонаті світу в Катарі.

Передбачається, що матчі наприклад АПЛ в сезоні 2023/24 рідко триватимуть менше 100 хвилин.
У додатковій спробі покращити процес гри та зменшити зупинки, суддям надано право на вищий поріг для “контакту” між гравцями. Теоретично це має означати менше штрафних.

Також воротарям або будь-яким гравцям, які використовують тактику затягування часу, буде сразу ж виноситись попередження. Судді проінструктовані довго не чекати, як це відбувалось раніше.
Напевно скоро ці зміни дістанутья й України. А поки наші арбітри схоже працюють, як і раніше, не конпенсуючи досить багато втраченого ігрового часу.